Kaleidoscope

"Kalejdoskop" wziął swoją nazwę od słów starożytnej greki: "kalos" - piękny, "eidos" - obraz i "skopeo" - patrzeć. 

To właśnie kolorowe, złożone i stale zmieniające się wzory widziane przez kalejdoskop zainspirowały Omexco do zaprojektowania tej kolekcji. Pozwala ona na niekończące się możliwości zdobienia.

Tapety z tej kolekcji mają wszystkie kolory tęczy. Począwszy od śmiałych i intensywnych odcieni (czerwony koral, słoneczny żółty, turkus, szmaragdowa zieleń, jasna fuksja, lapis lazuli ) do bardziej stonowanych  (morela, "pruski" błękit , khaki, taupe i delikatne akcenty jak wanilia, kredowo- biały, kość słoniowa, błękit i perłowe szarości. Całą kolekcję ożywiają różne struktury i efekty. Niektóre elementy przypominają teksturą lity metal, jedwabną organzę lub tkany sizal, inne są jak piasek, kamień i beton. Kilka wzorów wzbogacono metalicznym blaskiem srebra, miedzi, różowego złota i platyny.

Wszystkie wzory opatrzone są etykietą ekologiczną oraz posiadają certyfikat FSC (znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej - kod licencji: C001706). Produkowane są z włókien pochodzących z recyklingu i drukowane dzięki energii słonecznej przy użyciu farb wodnych. Jest to produkt oddychający i może być stosowany w środowisku wilgotnym. Mają dobrą odporność na światło. Uzyskały Europejską klasyfikację ogniową: B s1 d0, a dla większości wzorów dostępny jest certyfikat wyposażenia morskiego.

GALERIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WZORY I KOLORY

KAL04 / non woven + embos streep
KAL11 / uni Elixir
KAL20 / NW 'sand'
KAL2 / NW 'sand' met folie
KAL38 / uni nw met sisalvezel
KAL4 / uni + folie
KAL5 / NW sisal
KAL6 / beton
KAL7 / uni 'stardust'
KAL83 / non woven + embos golf
KAL94 / uni 'collages'