Informacje techniczne

Naprzemienne wieszanie

Gdy na opakowaniu lub rolce dostarczonej do Ciebie znajdziesz pomarańczową naklejkę oznacza to, że tapeta wymaga naprzemiennego wieszania. Co to oznacza? Poniższe zdjęcie pomoże Ci to zrozumieć:

Podczas cięcia różnych pasów, pierwszy jest zawieszany prosto. Drugi pas jest zawieszany w przeciwnym niż pierwszy kierunku. Trzeci znowu jest zawieszany prosto, i tak dalej. Nie wszystkie wzory i materiały pozwalają na naprzemienne wieszanie. Zawsze jest to wyraźnie zaznaczone pomarańczową naklejką na rolce tapety. 

Użyj gumowego wałka blisko łączeń

Uzyskasz najlepsze efekty łączenia poszczególnych pasków używając gumowego wałka. 

Uzyskiwanie idealnych łączeń z produktów naturalnych

Niektóre z naszych kolekcji są wykonane z naturalnych włókien roślinnych. Charakter procesu produkcyjnego jak również włókien nadaje niepowtarzalny wygląd tapetom. Ze względu na niejednorodność produktów naturalnych, nie zawsze jest możliwe uzyskanie doskonałych łączeń, zwłaszcza dla ciemnych kolorów. Aby uniknąć „prześwitywania” ściany pomiędzy pasami, można wcześniej pomalować ściany na kolor podobny to wybranej tapety. 

Poziome wieszanie

Przy poziomym wieszaniu należy najpierw narysować przy pomocy poziomicy pionową linię. Następnie należy od poziomu sufitu odmierzyć odległość o 5 cm krótszą niż wynosi szerokość tapety i zaznaczyć ją. Przy użyciu lasera, ekierki lub poziomicy należy narysować poziomą linię, która będzie linią pomocniczą przy montażu tapet.