Minerals

Do stworzenia kolekcji Minerals wykorzystano mikę i szklane koraliki.

Mika to minerał powstały z reakcji chemicznej kwarcu i granitu. Minerał wystawiony na działanie bardzo wysokich temperatur rozszerza się do kawałków przypominających robaczki o 2000 a nawet 3000 % większych w stosunku do ich oryginalnej wielkości, mieniących się w spektrum kolorów. Charakterystyka tego minerału znana jest w Japonii od sześciu wieków. Mika nazywana jest również "dziwnym kamieniem" lub "oddychającym kamieniem" . Po termicznym rozszerzeniu miki, rozdrabnia się ją na drobne kawałeczki i oblepia nią włókninowe podłoże. Na koniec cała powierzchnia jest barwiona.

Kolekcja zawiera różne struktury i odmiany miki: grubo cięta mika, drobinki miki, mika naturalna, mika mieszana z papierem pochodzącym z recyklingu, mika wytłoczona z folii metalicznej. Elementy tapety flizelinowej z koralików szklanych potęguje połysk nawiązujący do miki.

Materiał i struktura miki oraz szklanych koralików imitują iskrzące odcienie kryształów lodu, gwiaździstą noc, onyks, jadeit, aluminium, ametyst, macicę perłową, topaz, lapis lazuli, miedź, antracyt.

GALERIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WZORY I KOLORY

MIN0 / pulp & mica chips
MIN1 / pulp & mica + folie
MIN2 / alu mica
MIN3 / grote mica
MIN4 / glasparels krokodil
MIN5 / glasparels stippen
MIN6 / glasparels streep
MIN7 / natural mica