Haiku

"Haiku" to termin przypisany japońskiemu poecie Shiki Masaoka. Jest to bardzo krótka i stylizowana forma poezji japońskiej, mająca odniesienia do sezonowości i czerpiąca z natury. Haiku jest związane z filozofią zen. W sztuce zakłada operowanie paradoksem, subtelność i estetyczny minimalizm. Najlepsze haiku często świadomie nie pozwalają na jakąkolwiek konkretną interpretację, a jednak pozostawiają w odbiorcy ulotne, refleksyjne odczucie, które chciał przekazać poeta. Termin Haiku świetnie pasuje do tej kolekcji, a ona cała jest jak poemat. 

Kolekcja prezentuje m.in. łańcuchy papieru poukładane na podkładzie z włókniny, połączone z przędzą jedwabną i flizeliną. Padające na nie światło dodatkowo wzmacnia perłowy połysk. Dobór zróżnicowanych materiałów w tej kolekcji sprawia, że możemy połączyć struktury i pasujące do siebie kolory tak, aby stworzyć wnętrze w stylu "zen" .

Kolory Haiku są delikatne i cechują się subtelnym cieniowaniem:  akcenty perłowej szarości, kości słoniowej na przemian z kolorem złotym i beżowo-szarym. Srebrny i szaro-zielony rozjaśnia ciemniejsze i mocniejsze kolory, takie jak antracyt i brąz.

GALERIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WZORY I KOLORY

HAA1 / paperstrip bicolour
HAA2 / paperstrip fine stripe
HAA3 / paperweave square
HAA4 / paperweave stripe
HAA5 / rayon stripe
HAA6 / mikado poyester