Graphite

Mika lub wermikulit to minerał powstały z reakcji chemicznej połączenia kwarcu z granitem. Minerał wystawiony na działanie bardzo wysokich temperatur, rozszerza się do kawałków przypominających robaczki o 2000 lub nawet 3000 % większych w stosunku do ich oryginalnej wielkości. Minerał znany jest w Japonii od sześciu wieków. Mika nazywana jest również   "dziwnym kamieniem", "oddychającym kamieniem" lub "cudownym kamieniem". Po termicznej obróbce polegającej na rozszerzeniu miki, rozdrabnia się ją na drobne kawałeczki i oblepia nimi włókninowe podłoże. Na koniec, całość jest barwiona.

Kolekcja ta przedstawia niekończące się wariacje miki: jej popularne struktury połączone z płatkami miki, mika zmieszana z papierem pochodzącym z recyklingu czy chociaż bardzo naturalnie wyglądająca mieszanka różnych wielkości miki. Niektóre wzory są drukowane motywem przypominającym zagrabiony piasek w japońskim ogrodzie zen, inne są tłoczone folią metalizowaną w maleńkie kwadraty lub 

Ciemne kolory takie jak grafit, granat, onyks wzbogaca naturalny blask minerałów.  Rozjaśnia on purpurę, antracyt, brąz, węgiel. Folia metalizowana ozdabia kamienie miki akcentami żółtego i białego złota, platyny, srebra, miedzi, aluminium.

Kolekcja ma podłoże flizelinowe, co sprawia, że tapety są łatwe w montażu (klej nakładany jest na ścianę - nie ma potrzeby zwilżania tyłu tapety). Wszystkie tapety są ekologiczne i mają dobrą klasyfikację przeciwpożarową (EU: B S1 D0).

GALERIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WZORY I KOLORY

GRA0… / pulp & mica
GRA1… / pulp & mica embossed blokje
GRA2… / pulp & mica embossed waves
GRA3… / dikke mica
GRA4… / mica shells
GRA5… / kleine mica shells
GRA6… / mixed mica
GRA7… / bedrukte kleine mica