Collages

Kolekcja która posiada ręcznie wykonane kolaże, powstałe z japońskiego papieru z domieszką włókien bananowca. 

Małe kawałki papieru przyklejane przez wykwalifikowanych rzemieślników do podkładu flizelinowego tworzą paski lub mozaikę, wzmocnioną "tu i ówdzie" przebłyskami folii metalizowanej. Efekt wizualny jest absolutnie oszałamiający. To nie jest tylko okładzina ścienna, to już dzieła sztuki.

Papierowe kolaże połączono w tej kolekcji z tapetami flizelinowymi: jedne z nadrukowanym efektem kamienia, inne jednokolorowe o strukturze zawierającej włókna sizalu. Kolorystyka zawiera wiele naturalnych odcieni białego, kość słoniową, wanilię, jasny róż. Pojawiają się też skalne szarości, wapienie, rdzawe gleby, a nawet modne, śmiałe kolory takie jak fuksja, kobaltowy błękit, turkusowy, lawendowy, szkarłatny, krzykliwy pomarańcz czy rdza.

Okładziny flizelinowe są opatrzone etykietą ekologiczną oraz posiadają certyfikat FSC (znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej - kod licencji: C001706). Są wykonane z włókien pochodzących z recyklingu i drukowane dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Mają dobrą odporność na światło, posiadają również Europejską klasyfikację ogniową: B s1 d0. Ponadto są oddychające (co sprawia, że nadają się do stosowania w wilgotnym środowisku lub wilgotnym klimacie) i uzyskały certyfikat wyposażenia morskiego (mogą być używane na statkach wycieczkowych).

GALERIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WZORY I KOLORY

COL1 / papierstrookjes op nw
COL2 / stukken papier op nw + folie
COL3 / uni nw met sisalvezel
COL4 / uni nw