Capiz

Cobra
4 lipca 2019
Joy
4 lipca 2019

Muszle Capiz, często określane jako "szklane ostrygi" mają półprzezroczysty wygląd i spotkać je można w przybrzeżnych wodach Filipin, a dokładniej w prowincji Capiz, Tam zbierane są co czwarty miesiąc.

Perełką w tej kolekcji są okładziny w których wykorzystano te muszle. Po dokładnym procesie czyszczenia i suszenia, skorupy są zmiękczane, barwione farbami na bazie wody, a następnie polerowane. Później małe płatki muszli organicznych układane są jedna za drugą na podłożu z ciętej w paski flizeliny. Niektóre sploty w tej kolekcji przeplatane są bakbakiem (korą drzewa bananowego).

Każdy wzór z serii Capiz posiada grupę koordynatów z flizeliny, dzięki czemu możliwe jest przemienne stosowanie kolorów, faktur, struktur i materiałów. Wzory z efektem młotkowanej skóry czy pasków zebrano są drukowane i tłoczone na tapetach flizelinowych. Przyjmują odcienie srebra, miedzi, złota, bordo, macicy perłowej, spalonej pomarańczy, antracytu.

To naprawdę cenna kolekcja, która nietuzinkowo ozdobi ściany. 

Wszystkie tapety z tej kolekcji mają podłoże flizelinowe. Wyprodukowane z włókien pochodzących z recyklingu, zadrukowane farbami na bazie wody, przy użyciu energii słonecznej. Posiadają certyfikat FSC (znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej). Jest to produkt oddychający i w związku z tym, może być stosowany w wilgotnym klimacie lub wilgotnym otoczeniu. Posiada dobrą odporność na światło oraz Europejską klasyfikację ogniową: B s1 d0, jak i również certyfikat wyposażenia morskiego (może być używany na statkach wycieczkowych).

GALERIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WZORY I KOLORY

CAP1 / capiz & hout
CAP2 / gevlekte capiz
CAP3 / zebrano streep
CAP4 / vlekken
CAP5 / vlek/streep