Shalimar

Vogue
5 lipca 2019
Shades of pale
5 lipca 2019

Podobnie jak w ogrodach Shalimar, niedaleko Lahore w Pakistanie, inspiracją do stworzenia tej kolekcji było połączenie wpływów kultury arabskiej i perskiej. Bazą dla kolekcji są tkane prążki sztucznego jedwabiu, skręcane w subtelny sposób i tworzące splot. Do wyboru Omexco daje nam gładkie tła w szerokiej gamie kolorystycznej oraz drukowane motywy dekoracyjne powstałe pod wpływem kultury orientalnej. Znajdziemy tu kwiatowe wzory, delikatny efekt mory czy wyblakłe paski.

Niektóre wzory Shalimar pokryte zostały kawałkami szkła. Dodaje to blasku kolorom i podnosi wartość estetyczną kolekcji.

Szeroka gama kolorów odnosi się do sztuki Mogołów, wysublimowanej perskiej czerwieni, żółtej kurkumy, arabskiego błękitu i tureckiego turkusu. Kolekcja ta wniesie do wnętrz odrobinę orientalnego luksusu i wyrafinowania. 

Wszystkie tapety z kolekcji mają stabilne flizelinowe podłoże, dzięki czemu są łatwe w montażu (klej nakłada się na ścianę, nie ma potrzeby zwilżania tyłu tapety), posiadają europejską klasyfikację ogniową: B s1 d0 oraz dobrą odporność na światło. Dla tapet tekstylnych dostępny jest również certyfikat ekologiczności oraz certyfikat wyposażenia morskiego.

 

Ważność: 2020 Szer. 91/92 cm

GALERIA

WZORY I KOLORY